fbpx

Nauka i technika (2- dniowa)

Dzień 1  Częstochowa
Zwiedzanie Galerii Sztuki Odlewniczej im. prof. Wacława Sakwy. Seans w Planetarium Akademii im. Jana Długosza, w którym prezentowane są projekcje filmów na temat narodzin i budowy wszechświata oraz genezy i nazewnictwa gwiazdozbiorów. 13:30 lunch.
Zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego w dzielnicy Raków - unikatowego cmentarzyska kultury łużyckiej z początku epoki żelaza. Można tu zobaczyć garnki, misy. biżuterię i inne przedmioty codziennego użytku, które odnaleziono w grobach. Przejazd do Pensjonatu „Świat Ogrodów”, obiadokolacja lub ognisko z przysmakami w ogrodzie i nocleg.

Dzień 2  Częstochowa - Herby – Jura Krakowsko  - Częstochowska
Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Historii Kolei, w którym znajdują się: sprzęt teletechniczny, mundury i elementy mundurów kolejarskich, historyczne dokumenty kolejowe, a także zabytkowe lokomotywy i księgozbiór Biblioteki Kolejowej. Wizyta w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza -atrakcją są podziemne korytarze urządzone na wzór kopalni rud, które działały wokół Częstochowy jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Muzeum składa się ono z czterech korytarzy. dużej sali ekspozycyjnej oraz sali pomp. Przejazd do Muzeum Magistrali Węglowej w Herbach Nowych, w którym znajduje się wiele pamiątek z historii kolei zgromadzonych przez kolejarza Jana Dąbrowskiego. 14:00-lunch.
Wyprawa Kosmicznym Szlakiem Turystycznym - oryginalną trasą wycieczkową na Jurze, wiodącą wzdłuż modeli planet układu słonecznego. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja i nocleg.


Promocja Lipiec

Zarezerwuj min 4 noclegi:

Pokój 1-osobowy z łazienką w cenie od  120 zł

Pokój 2-osobowy z łazienką w cenie od  140 zł

pokój 3-osobowy z łazienką w cenie 190 zł

pokój 4-osobowy z łazienką w cenie 220 zł

pokój 5-osobowy z łazienką i aneksem kuchennym w cenie 240 zł

śniadanie od osoby 25 zł

Oferta ważna na telefon

Zadzwoń 501 27 21 21

Czekamy na twój telefon

all4web