fbpx
Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy

 

Zapraszamy dzieci od 6 do 12 lat, grupy 10-12 osobowe, wymagane wcześniejsze zapisy

 

Zajęcia trwają do godz 8:00 do 16:00

 

Odbędą się w Pensjonaciku Ogrody w Pierzchnie, 6,5 km od Częstochowy

 

Poprowadzi je Alina Bulska, którą wasze dzieci mogły już poznać, ponieważ w szkołach podstawowych jest zapraszana na zajęcia z zakresu dziedzictwa kulturowego naszej polskiej wsi.

W czasie pobytu na warsztatach, dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek i napoje. Posiłki są świeże i bardzo smaczne.

 

Cena warsztatu 80 zł

 

Program

Zabierzemy dzieci do dużego lasu, żeby zobaczyć jak wygląda las zimą. Zobaczymy jak dokarmiane są zwierzęta. Przy dużych opadach śniegu, kiedy poruszanie po lesie będzie utrudnione poznawanie drzew i zwierząt odbędzie się w dużym ogrodzie i zadrzewieniach wokół Pensjonaciku Ogrody. Dzieci dowiedzą się jak zwierzęta przystosowały się, żeby przetrwać zimę. Zabierzemy saneczki i żywność dla zwierząt w lesie, dzieci dowiedzą się które pożywienie lubią najbardziej zwierzęta.

Po powrocie będzie czekał ciepły obiad, a potem odbędą się zajęcia z pracy twórczej. Do wykonania prac będą wykorzystane igły sosen, gałązki, szyszki, kasztany, żołędzie i inne dary lasu, które dzieci otrzymają na zajęcia i również będą mogły zerwać w lesie.

Z powierzonego materiału dzieci będą wykonywały obrazki, rozwijające indywidualną kreatywność. Prowadząca zajęcia będzie wyjaśni tylko technikę mocowania.

Po zajęciach artystycznych zbierzemy się wokół ogniska i każde dziecko będzie mogło samo upiec sobie kiełbaskę. Nauczymy się piosenki leśnych ludzi. Na biesiadzie przy ognisku dzieci dowiedzą się jak w dawnych czasach ludzie na wsi przygotowywali się do zimy, jakie mieli zajęcia. Można będzie zebrać chrust na opał do ogniska, tańczyć i śpiewać.

 

Na zajęcia zapraszamy dzieci, które lubią ruch na świeżym powietrzu nawet zimą.

Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy

Pensjonacik Ogrody dysponuje 5 pokojami z łazienkami. Wszystkich gości przyjezdnych i osoby, które chcą wypocząć od zgiełku codziennego dnia zapraszamy razem z dziećmi.

 

Osoby dorosłe (opiekunowie) mogą przyjechać z dzieckiem i przyglądać się warsztatom. Jeśli będą chcieli skorzystać z wyżywienia, noclegu i innych atrakcji dla dorosłych cennik jest na stronie Pensjonaciku Ogrody www.pensjonatogrody.pl

 

Promocja STYCZEŃ

Zarezerwuj min 4 noclegi:

Pokój 1-osobowy z łazienką w cenie od  95 zł

Pokój 2-osobowy z łazienką w cenie od  110 zł

pokój 3-osobowy z łazienką w cenie 160 zł

pokój 4-osobowy z łazienką w cenie 190 zł

pokój 5-osobowy z łazienką i aneksem kuchennym w cenie 200 zł

śniadanie od osoby 25 zł

Oferta ważna na telefon

Zadzwoń 501 27 21 21

Czekamy na twój telefon

all4web